Afgelopen 9 en 10 februari stonden de Brabanthallen in Den Bosch even volledig in het teken van de fietsbranche. Tijdens het Bike2Business (B2B) Festival kregen onder andere fabrikanten, importeurs en verzekeraars de mogelijkheid om zich te presenteren voor de vakhandel. De ANWB was ook aanwezig om het fietsproduct in de spotlight te zetten, inclusief knalgele stand.
In gesprek met de branche
Vorig jaar was de eerste keer dat de ANWB met een stand op de jonge beurs aanwezig was. Na die positieve vuurdoop is er voor dit jaar nog meer focus gelegd op een goede zichtbaarheid. De stand is vergeleken met de vorige editie in grootte toegenomen en heeft met een derde open zijde een nog toegankelijker karakter gekregen.
Salesmanager Joris Smink onderbouwt die keuze: ‘Afgelopen jaar leverde onze deelname goede gesprekken op en gaf het inzichten die we hebben gebruikt in onze plannen. Met een stand die groter was dan vorig jaar en meer open, wilden we nog meer bezoekers uitnodigen om de stand op te komen om het gesprek met ons aan te gaan.’
Stijgende cijfers rondom fietsverzekering
De toekomst van de fietsverzekering waren op de beurs belangrijke onderwerpen. We zien onder andere hoger wordende schadelasten en stijgende diefstalcijfers hebben veel invloed gehad op de stijgende premies. Mede daardoor is er vorig jaar goed naar de voorwaarden van de eigen fietsverzekering gekeken en zijn bepaalde eisen aangescherpt. Denk aan een eigen risico bij diefstal en de verplichting van een tweede ART-2 slot.
Die wijzigingen hebben effect gehad. Onder andere de diefstalcijfers in de portefeuille stabiliseren. Daarbij hebben de collega’s andere mooie berichten meegenomen naar Den Bosch voor de aanwezige bezoekers. Onder andere de aankondiging van hogere acceptatiegrenzen, het vervallen van de track&trace-verplichting voor aangepaste fietsen en een voorproefje van het nieuwe marketingportal dat binnenkort live gaat.


Eerste stappen zijn gezet
Smink geeft wel aan dat het tij daarmee nog niet gekeerd is: ‘dat het stabiliseert neemt niet weg dat de diefstalcijfers en ook de bijbehorende kosten nog steeds hoog zijn. Er moet dus meer gebeuren en die dialoog kan op een beurs als deze perfect gevoerd worden. Hoe kijkt een tweewielspecialist hiernaar, wat hoort hij van zijn klanten? Maar ook, wat doen andere branchegenoten, ondernemen zij ook actie?’
We zijn er nog niet. Daarom konden bezoekers op de stand hun hersenspinsels met nieuwe ideeën om de fietsverzekering betaalbaar te houden op een post-it schrijven en achterlaten op een speciaal ingerichte wand. Die ideeën worden meegenomen en gebruikt om de fietsverzekering klaar te stomen voor de toekomst, zodat iedereen in Nederland zorgeloos kan blijven fietsen.
